KIdsbox Nedir? 

Çocuklarda bilimsel heyecan uyandırmak, onlara fen alanlarında deneyim yaşatırken eğitimi bilimsel altyapılarla desteklemek amacıyla üretilen etkinlik kutularıdır.

Kidsbox çocuklarımızın zihin dünyalarındaki kavramsal yanılgıları yıkarak, gerçek bilim insanları gibi deney yapabilmelerine imkan sağlamaktadır.

Üretilen bu setler ile amacımız;  çocuklarımızın bilim, doğa ve sanat alanlarını eğlenceli bir şekilde deneyimlemesini sağlamak ve bunun yanında 21. yy becerilerine sahip, düşünen, merak eden, sorgulayan bireyler yetiştirmektir.

Kidsbox ile çocuklar merak eder, üretir ve üretirken eğlenir. Çünkü bizim için “Her şey bir merakla başlar”

SİSTEMİMİZ

Kidsbox’ ta her ay için yeni bir ürün tasarlanmıştır. Belirli gün ve haftalara paralel olarak tasarlanan yıllık programımızda, tüm deney malzemeleri tarafımızdan temin edilmektedir.

Her ayın ürünü ayın ilk haftasında ücretsiz kargo ile kurumunuza teslim edilir.

Kutu içerisinde;

Öğrenci deney seti,

Öğrenci çalışma kartı,

Öğretmen deney kılavuzu,

Her ayın konusuna özel poster 

Bir bilim insanı tanım posteri bulunmaktadır.

 

Örneğin;

Ekim ayı etkinliği; Sabun Üretimi

 

Deney: Sabun üretimi-  Her öğrenci kendi sıvı sabununu üretir.

KONU: Mikroplar ve doğru el yıkama- Özel olarak hazırlanan “Öğretmen Kılavuzu” ile öğretmenlerimizin sınıfta anlatacakları bilgiler hazır olarak sunulmaktadır. 

BGH: 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü

POSTER: Adım adım el yıkama- Sınıfa asılacak poster ile öğrenciler o ayın konusunu her gün görerek içselleştireceklerdir.

AYIN BİLİM İNSANI: Louis Pasteur- Her ay yapılan etkinliklerle ilgili bir bilim insanı tanınacak ve biyografisi sınıfa asılacaktır.

 

*Öğretmen kılavuzları, deney yapım ve çalışma kartları MİNİSKOP Bilim ve Sanat Atölyesi tarafından hazırlanmaktadır.